Syrová radost

Yami Sushi Bistro

Yami Sushi Bistro kombinuje slušnou kvalitu s dobrou cenou. Všechny ryby jsou perfektně připravené a výborně i chutnají.

Yami Sushi Bistro - Může za to náhoda. Po několika letech jsem chtěl znovu zkusit rybí bistro v Gurmet Pasáži Dlouhá, protože co je v suchém tropickém létě lepší občerstvení než přímo před vámi nachystaná čerstvá ryba spláchnutá sklenkou studeného a řízného bílého? Měl bych nejspíš být víc in, když už si hraju na chytrého: z rybího bistra je cukrárna.

Skončil jsem proto v sushi bistru Yami za rohem, v jednom z posledních přírůstků v pasáži. To je vlastně ve 30stupňovém parnu ještě lepší koncept: máloco trumfne lehkost a osvěžující štiplavost studené syrové ryby, ochucené ostřejším asijským kořením. Sushi je bohužel stále v Česku spíš extrémní záležitostí; to nejlepší není vůbec levné a to levnější naopak nebývá dobré. Víc než k sushi se blíží k rybímu fast foodu.

Yami je sushi bistro, a kombinuje proto velmi slušnou kvalitu s dobrou cenou. A taky je "lokálně" přátelské; mnozí Češi se sushi stále trochu bojí, protože je exotické svými názvy i ingrediencemi. Tady vám ale udělají sushi rolky dle vašeho přání, takže se nemusíte bát, co vám pak přinesou na talíři. Světlé, klidné a stylové bistro s velkým oknem do postranní ulice vlastní Korejec, protože Korejci jsou i kuchaři, hrdě se ale hlásí k japonskému sushi.

ZDROJ: HN.cz