Domů INOVACE INSPIRACE SPECIALITY PRO RELAX

SPECIALITY PRO RELAX

2

Gran Moravia je extra tvrdý, přírodní dlouho zrající sýr, který patří do prestižní rodiny sýrů grana. Vyrábí se v litovelské sýrárně ručně z kvalitního českého mléka podle starobylých italských receptur.

Díky použití syřidla rostlinného původu je vhodný také pro vegetariány. Originál poznáte podle pečeti Gran Moravia a korunky vlisované do kůrky sýru po celém jeho obvodu. Prodejny La Formaggeria Gran Moravia nabízí tento sýr nejen v široké škále balení, ale také čerstvě krájený z bochníku přímo v prodejnách. Hodí se k servírování jako stolní sýr i ke strouhání. Vychutnat si ho můžete jako předkrm nalámaný či nakrájený na kostičky spolu s aperitivem nebo jako závěrečnou tečku v kombinaci se sezónním ovocem.

Gran Moravia
Gran Moravia

Sýr Tre Corti
Tre Corti (v překladu Tři Dvory) je tvrdý sýr vyrobený v litovelské sýrárně Brazzale Moravia podle originální receptury z kravského plnotučného mléka. Bochníky sýru mají typický kulatý tvar, chuť a barva závisí na stupni zrání. Ručně vyráběný sýr se hodí k vínu, vhodný je ale i do sýrových fondue či zapékaných pokrmů. Servírovat ho můžete s marmeládami. Sýr Tre Corti byl vyhlášen Mlékárenským výrobkem roku 2018.

Montepulciano D’Abruzzo DOC Zaccagnini
Purpurové víno s ovocným aroma lesních plodů a tmavých džemů. Hřejivá a intenzivní chuť s jemnou tříslovinou.

Leverano Bianco DOP
Italské vinařství Cantina Vecchia Torre produkuje prvotřídní vína již od roku 1959. Vyznačuje se pečlivým výběrem hroznů a jejich následným zpracováním s úctou k tradicím a současně s použitím nejmodernějších technologií. Bílé suché víno Leverano Bianco DOP má slámově žlutou barvu se zelenkavými odlesky, svěží a déle přetrvávající chuť a v buketu ucítíte jemnou a lahodnou vůni s tóny zeleného jablka. Skvěle se k němu hodí mladší sýry, jako například sýr Verena dolce doplněný citronovou marmeládou

Italské krémy Parente
Rodinná firma Parente z jihoitalské Apulie vyrábí kromě marmelád, které jsou v sortimentu prodejen La Formaggeria Gran Moravia již déle, také zeleninové krémy a paté. Pro jejich výrobu používá pečlivě vybrané suroviny pěstované v blízkém okolí, aby tak zaručila jejich kvalitu i zpracování v co nejkratší době od sklizně. Vyzkoušejte artyčokový a feferonkový krém či olivové paté, lahodné jsou třeba na grilovanou bruschettu, ale také do těstovin, panin a na pšeničnou placku piadinu. Skvěle nahradí pomazánku na jednohubku či chlebíček. Fantazii se při použití těchto specialit meze nekladou.

Gran Moravia
Gran Moravia

Cri Cri Gran Moravia Tyto pečené kousky sýru Gran Moravia jistě oceníte při posezení u sklenky vína. Vhodné i pro vegetariány. Nejen, že dodají potřebnou energii do nového roku, ale zároveň zajistí přísun vápníku a bílkovin důležitých pro regeneraci svalů. Chutná nejen samotný, ale také jako ingredience do polévek, salátů či jednohubek

ZDROJ: GSH.cz