Domů HLAVNÍ VĚCI Známe nominace na Czech Nature Photo: Tak fotí nejlepší čeští fotografové přírodyZnáme...

Známe nominace na Czech Nature Photo: Tak fotí nejlepší čeští fotografové přírodyZnáme nominace na Czech Nature Photo: Tak fotí nejlepší čeští fotografové přírody

1

„Máme radost, že zájem o soutěž neklesá a též kvalita zaslaných prací si nezadá s minulými ročníky,“ konstatoval manažer Czech Nature Photo Michal Krause. Jak uvedl, letos byla navíc udělena i speciální cena Czech Photo za mimořádný projekt, a to sérii Tomáše Grima zachycující případ prvního zaznamenaného hnízdění výrečka malého v městském prostředí. „Potěšující je i zájem o soutěž Czech Photo Junior, kde rovněž padlo jedno zvláštní ocenění pro nejmladšího účastníka, kterým je teprve pětiletá Anežka Veselá,“ řekl Krause.

„Práce poroty je nesmírně náročná, a to v mnoha ohledech. Je potřeba shoda několika různorodých odborníků na oceněných snímcích, kterých vám projdou rukama stovky,“ popsal práci poroty její předseda Igor Mikula. Porotci se podle něj snažili vybrat ty nejhodnotnější snímky s přesahem. „Právě čeští a slovenští fotografové dokážou velmi často zachytit unikátní momenty, které jistě ocení i návštěvníci chystané výstavy,“ dodal. 

Vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií včetně hlavní ceny Fotografie roku proběhne 3. května při slavnostním ceremoniálu současně s otevřením výstavy v pražském Czech Photo Centre.