Domů Tech Entertainment Vánoční trendy 2023

Vánoční trendy 2023

13

Vánoční svátky se co nevidět přihlásí o slovo, a tak je na čase si zjistit, jaké jsou nejnovější vánoční trendy v barvách, zdobení stromečku i přípravě vánoční tabule pro tento rok. Navíc přidáme i nejoblíbenější styly, které nepodléhají diktátu posledních trendů.

Seznamte se s oblíbenými vánočními trendy nejen pro rok 2023

Už se těšíte na voňavé cukroví, rozzářené dětské oči pod stromečkem a všechny své milované? Vánoce patří mezi nejvýznamnější a nejkrásnější svátky celého roku, které je potřeba prožít skutečně netradičně. Začněte připravovat vánoční atmosféru pomocí výzdoby podle trendů pro rok 2023. Jaké materiály, barvy a dekorace využít ve vašem domově?

photo1

Nadčasové i současné trendy ve vánočních ozdobách a dekoracích

Co pro letošní rok vymysleli nadšenci do interiérového designu? Jde hned o několik stylů, ze kterých si vyberou jak zastánci klasiky, tak ti, kteří jdou rádi s dobou. Každý směr však vede k tomu, aby u vás doma panovala slavnostní vánoční atmosféra.

Základní neutrální barvy a ozdoby, které přináší klid a pohodu

Podle jednoho z vánočních trendů se rok 2023 neponese ve výrazných, zářivých a křiklavých barvách. Otevřete svůj domov uklidňujícím tónům. Mezi letošní vánoční barvy rozhodně patří tlumená šedá, bledě modrá a jemné krémové tóny. Tyto decentní odstíny navodí elegantní a klidnou atmosféru. Navíc dají vyniknout dalším prvkům vaše interiéru. Jako vánoční ozdoby volte lesní zvířátka (sovy, soby, veverky, ptáčky). Nezapomeňte ani na vánoční koule v decentních barvách.

Vintage, které vás obejme nostalgickou náručí

Nostalgie je trendem výzdoby nejen vánočního stromečku pro rok 2023. Proč právě vintage? Protože do domovů přináší kouzlo dávných dob. Zkuste zapátrat na půdě rodičů či prarodičů a hledejte retro ozdoby, vintage hračky a klasické vánoční motivy. Máme na mysli zejména figurální vánoční ozdoby, jako jakou andělíčci, autíčka, sněhuláci nebo šišky. Pokud nic nenajdete u rodičů, můžete navštívit některé z oblíbených vetešnictví.

Vánoce ve stylu filmového trháku Barbie

Mezi letošní vánoční barvy rozhodně patří sladká růžová, která doslova zaplavila společnost po uvedení filmu Barbie. Troufáme si říci, že letos růžová nahradí tradiční zelenou a červenou barvu. Jde o odvážné prohlášení, která slavnostní náladě přináší prvek radosti. A s čím ji nejlépe zkombinujete? S modrou barvou. Udělejte si letošní Vánoce v modro-růžovém pojetí. Růžová dodá moderní šmrnc. Kromě modré jí můžete zkombinovat také se zlatou a stříbrnou. Pro vaše okolí bude toto pojetí svátků vskutku zábavné a nečekané. Trendy vánoční ozdoby na stromek v růžové barvě mohou mít podobu plameňáků, donutů, bot ve stylu „kecky“ nebo domácí pantoflů s králičí hlavičkou.

photo2
Progress is a nice word.

Louskáček jsou hitem letošních Vánoc

Blíží se Vánoce 2023 a je čas přemýšlet o tom, jakým způsobem letos ozdobíme naše domovy. Trendy v dekoracích se mění každý rok, a proto vám přinášíme článek plný inspirací na svátky. Minimalistické keramické svícny, tradiční baňky na stromeček, motiv jelenů a Louskáčka – to jsou klíčové prvky, které se letos stanou hitem vašeho vánočního dekoru. Přečtěte si náš průvodce a získejte inspiraci pro Vánoce 2023.

Minimalismus a Vánoce

Pokud je váš interiér v minimalistickém stylu, nemusíte se ho vzdávat ani o Vánocích. Letos je v kurzu jednoduchost a elegance – třeba s minimalistickými keramickými svícny ve tvaru domečků. Tyto svícny vytvářejí útulnou atmosféru a svíčky rozzařují okénka svým teplým světlem. Vytvořte si vlastní vánoční vesničku na stole nebo parapetu a užijte si klidné a pohodové vánoční večery.

Klasické ozdoby a tradiční barvy

I když se trendy mění, klasika nikdy nevyjde z módy. Klasické kouličky nebo chcete-li baňky na stromeček a dekorace v tradičních červených a zelených barvách dodají vašemu domu ten pravý vánoční nádech. Ozdobte stromek těmito klenoty a vytvořte si kouzelný vánoční strom.

photo4

Klasická krása, která pramení z přírody

Výzdoba inspirovaná přírodou je stálicí posledních několika let. Nejinak tomu bude i letošní rok. Hlavní roli budou hrát letos prvky lesa. Proto myslete na šišky, rustikální dřevěné vánoční dekorace nebo girlandy vyrobené z větviček a bobulí. Útulnou atmosféru do svého domova propašujete v podobě stromečkové sukně z umělé kožešiny a vánočními ozdobami se zvířecími a přírodními motivy. Dívejte se po králíčcích, šiškách, listech nebo ptáčcích. Přírodní prvky přinesou do vašeho domova během mrazivých zimních dní teplo a pohodu.

Trendy vánoční stromečky v bílé barvě

Vánoční svátky jsou především o harmonickém spojení šarmu a kreativity. Ať už upřednostňujete uklidňující jemné tóny neutrálních barev, je vám blízké vintage, milujete růžovou, nebo jste podlehli kráse lesních dekorací, bílá barva dodá vánočnímu stromku nádech, který vyhovuje každému. Ozdobte větvičky nejen bílými koulemi, ale také figurálními motivy v bílé barvě. Co takhle roztomilý bílý zajíček, medvěd, pejsek nebo třeba brusle?

Kdy začít chystat a zdobit vánoční stromeček?

V poslední době se začínají vánoční stromky zdobit čím dál dříve. Zatímco během viktoriánské doby se stromky stavěly a zdobily až odpoledne na Štědrý den, v poslední době se v domácnostech načančané stromečky objevují už 31. listopadu. Nejčastěji se umisťují do obývacích pokojů nebo velkých jídelen.

Podle psychologů není dřívější zdobení vůbec na škodu. Brzká vánoční výzdoba prodlužuje vzrušení ze svátečního období. Působí jako kotva nebo cesta ke starým magickým emocím, které se pojí s vaším dětstvím, takže vás dělá šťastnějšími. Díky dřívějšímu vánočnímu dekorování se ve vašem mozku zvyšuje hladina dopaminu, tedy hormonu tzv. dobré nálady.

Někdo se do výzdoby a dekorování pouští první adventní neděli, která pro rok 2023 vychází na 3. prosince. Vánočnímu „šílenství“ však lidé propadají nejčastěji druhou prosincovou sobotu. V některých domácnostech se vánoční dekorace objevují až 12 dní před Štědrým dnem.

photo3
Everyone in this world is somehow connected.

Motiv Louskáčka z tradičního vánočního příběhu – největší hit Vánoc 2023

Louskáček, tento malebný voják s louskátkem v ruce, je jedním z nejikoničtějších symbolů vánočního období. Jeho přítomnost v našem vánočním dekoru nás přenáší do kouzelného světa E.T.A. Hoffmanna a jeho slavného vánočního příběhu „Louskáček a myší král“. Příběh je považován za jednoho z nejkrásnějších a nejmilovanějších vánočních příběhů všech dob.

Děj příběhu sleduje malou dívku jménem Klára, která na Vánoce dostane od dědečka dřevěného louskáčka. Během noci se však začíná stávat něco magického. Louskáček a další hračky v jejím pokoji ožívají, a Klára se ocitá uprostřed ohromné bitvy mezi myšemi a vojáky, kterou vede záhadný Louskáček. Po vítězství v bitvě ji Louskáček odvádí do Říše sladkostí, kde se setkává s cukrovými vílami, zákusky a králem cukru.

Tento pohádkový příběh inspiroval mnoho umělců a výtvarníků k vytvoření krásných vánočních dekorací. Louskáček symbolizuje nejen vánoční pohádku, ale také ducha dobrodružství a kouzla, které se s vánočním obdobím spojuje. Umístěte si Louskáčka na stůl, do okna nebo na poličku a přinesete si do svého domova kousek této kouzelné pohádky.

Přeneste o Vánocích kousek lesa do svého domova

Jeleni a srnky: Tito krásní lesní tvorové jsou symbolem klidu a elegance. Jejich obrazy na vánočních ozdobách a dekoracích nás přenášejí do zasněženého lesa, kde mohou pozorovat tuto krásu přírody. Postavit malé figurky jelenů a srn na váš stůl nebo okenní parapet přinese do vašeho domova zimní atmosféru a připomene vám nádhernou zimní krajinu.

Jehličnaté stromky jsou samozřejmě neodmyslitelnou součástí vánočního období. Stromek ozdobený jehličím, ozdobami a světly je středobodem každého vánočního domova. Jehličnaté stromky symbolizují trvanlivost a naději a přinášejí nám radost a teplé pocity. Jejich vůně a lesklé ozdoby dotvářejí tu pravou vánoční atmosféru.

Trendy ve výzdobách vánočního stromečku 2023

Máte každý rok živý stromeček, nebo používáte stromek umělohmotný? V zahraniční se velké oblibě těší tzv. Grow and Stow umělý vánoční stromek. Co to znamená? Stromek se skládá ze dvou částí, které se do sebe zasunou. Následně se stromeček připojí k elektrické síti. Po zapojení začne stromeček růst a nabývat na objemu, takže nemusíte ztrácet čas s načechráváním větviček. Po vypnutí z elektřiny se stromeček zmenší, což usnadňuje skladování.

Co se týče barvy vánočního stromečku, máte na výběr hned několik provedení. Pro které se rozhodnete vy?

  • Přírodní barvy a materiály – zvolte girlandy z dřevěných korálek a zdobení sušeným ovocem. Slavnostní nádech stromečku dodáte skleněnými ozdobami s matnou povrchovou úpravou. Oblíbenými barvami jsou krémové tóny, zelená, bílá a vínová.
  • Bílá barva – hitem posledních let jsou zelené vánoční stromečky se zasněženou úpravou. Bílé jsou obvykle konce větviček, takže stromeček vypadá, jako byste jej právě přinesli z lesa. Skvěle si rozumí s bílými, zlatými, starorůžovými a hnědými dekoracemi.
  • Zdobení třpytivými lamelami – toto pojetí bylo charakteristické zejména pro minulý režim. Moderní doba od něj dala ruce pryč. V posledních letech se však blýskavé lamely opět hřejí na výsluní. Ozdobený stromek doslova zasypete proužky lesklé fólie, která mu dodá třpyt a objem.
  • Jednoduché mašlování – pokud patříte mezi minimalisty, můžete větvičky stromku ozdobit jen mašlemi ze stuh. Vyberte stuhy různých materiálů, například sametovou, šifónovou nebo saténovou.
  • Vánoční stromky v tmavých barvách – přestože je zelená barva tmavá sama o sobě, budou si s ní dobře rozumět vánoční koule v černé, tmavě zelené, vínové, tmavě modré, šedé a černé barvě. Abyste stromečku dodali punc luxusu, nezapomeňte na hustý řetěz LED vánočního osvětlení.

nspirace pro vánoční stůl

Ruku v ruce s designovým pojetím vánočního stromečku by měla jít i sváteční tabule. Stůl se snažte ladit do barev, které najdete i na stromečku. V poslední době se deska stolu nezakrývá ubrusem. Doprostřed se položí jen minimalistický běhoun, který zároveň slouží jako prostor uspořádání vánočních dekorací.

Na běhoun můžete položit girlandu z větviček, ale také třeba svíticí vánoční dekorace. Perfektně vypadají elektrické čajové svíčky nebo lucerny. Rozhodnout se můžete i pro svícny s vysokými svíčkami.

Než začnete stůl dekorovat, nejprve prostřete. Tak zjistíte, kolik budete mít prostoru pro dekorace. Nezapomeňte, že na stole bude několik druhů talířů a sklenic. Dekorace by neměly bránit v pohodlném hodování. Můžete jít cestou minimalismu a stůl vyzdobit jen několika svícny a snítkami větviček. Nic nezkazíte ledabylým rozložením vánočních koulí nebo třpytek. Látkové ubrousky provlečte kovovým kroužkem, který je sám o sobě decentní dekorací.

Tyto motivy nám připomínají krásu zimní přírody a důležitost spojení s přírodou, zejména během vánočního období. Kombinujte je s dalšími vánočními dekoracemi a vytvořte si domov plný zimního kouzla a radosti. Vaše vánoční dekorace s motivy jelenů, srn a jehličnatých stromků budou určitě ohromující a přinesou do vašeho domova zimní nádech a pohodu a navíc skvěle ladí s větvičkami jehličnatých stromů a šiškami, které si můžete sami nasbírat na procházce.

Hrnečky i prostírání s vánočními motivy máme SKLADEM!

 

 

Vánoce 2023 budou plné tradičních prvků a jednoduché elegance. Minimalistické keramické svícny, klasické baňky, motivy jelenů a Louskáčka nám přinesou pocit tepla a radosti. Ať už si vyberete jeden nebo více z těchto trendů, vaše vánoční dekorace bude určitě ohromující. Připravte se na kouzelné a nezapomenutelné Vánoce 2023.

Kdy je čas na vánoční výzdobu?

Čas na vánoční výzdobu závisí na osobních preferencích a tradicích. V mnoha zemích začínají lidé s vánoční výzdobou někdy po Dni díkůvzdání, což je ve Spojených státech obvykle čtvrtý čtvrtek v listopadu. To je tradičně považováno za začátek vánoční sezóny. Výzdobu můžete ale začít instalovat i později, například v prvních dnech prosince. Někdo preferuje vánoční výzdobu až v týdnu před Štědrým dnem.

Celkově platí, že neexistuje pevné pravidlo pro to, kdy začít s vánoční výzdobou. Je to otázka osobního vkusu a tradic ve vaší rodině. Některé rodiny se těší na vánoční období až po Dni díkůvzdání, zatímco jiné mohou začít dříve, aby si prodloužily vánoční radost. Je důležité, aby jste si vytvořili vánoční atmosféru, která vám přináší radost a pohodu.

Vánoční trendy 2023 pro vánoční dekorace

Přejděme k zábavné části vánoční výzdoby: vánoční dekorace! Letos je k dispozici celá řada různých vánočních předmětů a dekorací, které lze kombinovat na základě zvoleného tématu: zde je několik zajímavých nápadů.

Rustikální a vintage detaily

Pro ty, kdo milují klasický styl, nesmí chybět retro dekorace a doplňky. Kde a jak si můžete dopřát rustikální elegantní inspiraci na Vánoce?

Svíčky a svícny pro zvýraznění stylu

Vánoční svíčky určitě nejsou žádnou novinkou, ale letos je styl trochu jiný. Existuje mnoho nových typů svíček a svícnů, které můžete objevit, některé jsou dokonce až velmi netradiční. Aby však vynikly, doplnit je můžete svícny, které můžete dopasovat barevně a designově k vašemu vánočnímu stolu.

Jaké jsou vánoční barvy pro rok 2023

Víte, jaké barevné kombinace a odstíny letí v módním průmyslu roku 2023? Pak také víte, jaké vánoční barvy letos zvolit. Oblíbené barvy Vánoc se totiž pro tento rok inspirovaly v módních trendech a preferují typicky podzimní barvy jako oranžovoučervenouzlatouzelenou nebo hnědou.

S klasickou kombinací červené a zlaté barvy tedy jistě nešlápnete vedle ani při výzdobě domova. Vsadit také můžete na zajímavé fialové, modré nebo růžové odstíny, které rovněž patří mezi barevné trendy letošních Vánoc.

12 nejkrásnějších trendů na vánoční výzdobu (2023)

Podle jakých trendů vyzdobit dům nebo byt a podtrhnout tak to všudypřítomné vánoční kouzlo? Máme pro vás několik tipů, kterými rozhodně můžete začít a naladit se na blížící se vánoční svátky.

1. Jahodově červená a růžová elegance

Vánoční trendy 2023 vám nabízí krásné jahodově červeno růžové barevné doplňky. Toto neobvyklé duo funguje v malém i ve velkém množství, ale na začátek si můžete vybrat kombinaci menších vánočních dekorací a ozdob na stromeček v těchto dvou teplých a veselých barvách.

Tento styl se skvěle hodí například k boho interiéru, který svým typickým vrstvením a přírodními látkami poskytne skvělý základ pro elegantní vánoční výzdobu. Růžovou eleganci si také snadno vytvoříte v glamour interiéru. Když to nebudete příliš přehánět, bude se jistě líbit nejen jemným ženám, ale také jejich partnerům a dětem.

2. Tradiční výzdoba neomrzí

Jestliže se nechcete pouštět do příliš velkých experimentů, můžete vždy vsadit na tradiční ozdoby a barvy. Slaměné ozdoby už mají to nejlepší za sebou, ale lesklé skleněné baňky různých barev nikdy nevyjdou z módy.

3. Nebojte se kombinace tmavě červené a borové zelené

Zdá se vám spojení červené a zelené příliš zřejmé? Chceme změnit váš názor: ačkoli se jedná o tradiční odstíny, mohou pro vás připravit velká překvapení, zvláště pokud jsou v neobvyklejších odstínech.

4. Vytvořte textury připomínající sníh

Tento trend ocení především milovníci typicky bílých Vánoc. Zasněžené vrcholky kopců si domů můžete přenést pomocí bílých dekorací, umělého sněhu na sklo nebo bílých textilií.

Nebojte se vrstvit polštáře, koberce nebo jiné doplňky s přírodních materiálů v bílé barvě. Textura dodá vašemu domovu tu pravou vánoční atmosféru. Skvěle také vypadá zelený stromeček ozdobený bílým sprejem v nepravidelných bílých chomáčcích.

5. Nezapomínejte na naši planetu

Mezi chvályhodné trendy letošních Vánoc patří jejich udržitelná hodnota. Zapomeňte na plastové nádobí a zbytečné nakupování. Zkuste upřednostnit podomácku vyrobené a zabalené dárky, recyklujte staré ozdoby a vdechněte jim nový život pomocí renovace. Opravujte nefunkční stojany na stromeček místo kupování nových.

Také můžete svým blízkým darovat zážitek na celý život a vyhnout se tak nakupování dalšího svetru, který stejně akorát zůstane viset ve skříni. Vánoce lze pojmout trochu zeleněji velmi snadno a to nejen tím, že vsadíte na zelenou barvu výzdoby, ale i vašim přístupem k životnímu prostředí.

6. Málo místa? Nevzdávejte se!

Ani malé byty se nemusí obejít bez vánoční atmosféry. Možná budete potřebovat více kreativity, ale výsledek bude určitě stát za to!

Vyzkoušejte alternativní způsoby dekorace a místo velkého stromu si pořiďte jeho roztomilou verzi v malém provedení. Nebo vám postačí pár větévek jehličnanů, které krásně nazdobíte. Vůni Vánoc vám pomohou zajistit difuzéry s vanilkovou, skořicovou, perníkovou nebo jablkovou esencí. Ani světýlka na stěnách nezaberou příliš místa a přitom vytváří perfektní vánoční náladu.

7. Netradiční prvky v domácnosti

Někdo to rád barevné, okázalé a extravagantní. Jestliže patříte přesně k těmto nadšencům, vsaďte na zajímavé a netradiční prvky.

Vyměňte vánoční stromeček za ozdobený žebřík nebo si místo tradiční večeře uvařte to, na co máte zrovna největší chuť. Cukroví můžete nahradit slanými dobrotami a k přípitku sáhnout po něčem neotřelém.

Pro skutečně odvážné tu máme trend neobvyklých vánočních baněk ve tvaru oblíbených jídel, fauny i flory z celého světa a dalších vtipných tvarů. Na větvičkách vám tedy může viset papoušek, pizza nebo třeba lilek.

8. Jaký zvolit vánoční stromeček pro rok 2023?

V našich podmínkách nejčastěji volíme jedle nebo smrky. Od této tradice vůbec nemusíte upouštět, a přesto se držet vánočních trendů letošního roku. Stačí, když si místo klasického řezaného stromku pořídíte jeho udržitelnější variantu v květináči. Takový stromeček si pouze zapůjčíte na několik dní během svátků a poté jej zase vrátíte.

Nebo si můžete také vybrat jeden z našich tipů mezi kombinací minimalistického a maximalistického stylu!

Pro minimalisty: nezbytné dekorace a jednoduchá světla

Pokud hledáte jednoduché a elegantní inspirace na vánoční stromeček, řiďte se pravidlem „méně je víc“. Světelné řetězy by měly být téměř postřehnutelné, s malými světýlky. Ozdoby na stromeček zůstávají jednoduché a mohou být z různých materiálů.

Pro maximalisty: červená a růžová

Máte raději stromeček, který přitahuje pozornost? Mezi trendy Vánoc v roce 2023 kraluje maximalismus. Trendy jsou v tomto případě ozdoby na stromeček, které jsou vtipné a nemusí se nutně spojovat s vánoční atmosférou. Vyzkoušejte červenou a růžovou barvu, kterou si hned zamilujete!

9. Trendy materiály pro krásné Vánoce

Vedle tradičních materiálů jako dřevosklo nebo keramika se letos do povědomí také dostaly krásné přírodní materiály. Mezi ty nejoblíbenější, které by rozhodně neměly u vás doma chybět, patří: jutakůže či plstěné dekorace.

Nezapomínejme ani na přírodniny, které najdeme všude kolem nás. Skvěle vypadají půlky ořechů, skořice, šišky nebo jablka.

TIP! Trendové materiály: Co je právě v kurzu?

10. Polštáře v klasické červeno-zelené kombinaci a kárované přikrývky

Červená barva je tradiční vánoční barvou a nemůže chybět ani v textilních doplňcích, zvláště spolu se zelenou. Skotské vzory jsou velmi oblíbené, letos více než kdy jindy, ale kombinovat je můžete is jinými vzory.

11. Rozsviťte svůj domov

Tmavé a krátké zimní dny snadno rozjasníte pomocí světelných řetězů, svíček nebo luceren. Světýlka patří jak do interiéru, tak do exteriéru. Vytvořte světelný chodníček k vašemu vchodu, ozdobte stromy na zahradě nebo řetězy umistěte okolo oken a dveří.

12. Vánoční věnce a kalendáře stále letí

Krásným kulatým věncem na vchodových dveřích přivítáte každou návštěvu, která k vám během svátků vyrazí. Šikovnější povahy se rády vrhnou do jeho výroby, ale můžete jej zakoupit již hotový.

Tipy na závěr

Vánoční trendy pro rok 2023 tedy mluví jasně: nebojte se tradičních řešení, ale obměňte jejich podobu. Zapojte udržitelnost, fantazii a vytvořte ve svém domově atmosféru podle vašeho gusta. Jak si vánoční svátky užít ještě o něco více? Vyzkoušejte naše tipy:

  1. Vyhněte se shonu a stresu v nákupních centrech. V dnešní době můžete téměř vše objednat online z pohodlí domova.
  2. Začněte se sháněním dárků, výzdoby a pečením cukroví dostatečně dopředu. Ušetřený čas pak využijte k relaxu a odpočinku.
  3. Chcete-li si užít vánoční atmosféru skutečně bez starostí, vyrazte přes svátky na dovolenou. Zvolit můžete jak zahraničí, tak krásy českých hor.
  4. Mezi tradiční dekorace patří také betlém. Ten si můžete vytvořit s perníkového nebo třeba slaného těsta a zapojit tak do tvoření i děti.

Registrujte se na našem serveru Westwing a získejte přístup k nekonečné inspiraci pomocí našich článků. Zabýváme se nejrůznějšími tématy od tipů na vánoční dárky, interiérové styly až po rady a tipy na zajímavé cestovatelské destinace.

Mohlo by vás také zajímat:

V jaké barvě se ponesou Vánoce 2023?

Barevné kombinace pro Vánoce 2023

Možná si říkáte, že řešit vánoční dekorace v srpnu je trochu předčasné, ale věřte že se prázdniny přehoupnou a za malou chvilku budeme odpočítávat dny do Vánoc a konce roku. Jakmile děti nastoupí do školy a skončí koupací počasí, což se zrovna o tomto týdnu říct nedá začne chvilka pracovního maratonu, Sv. Václav, Sv. Martin a Mikuláš a to už jsou vánoční přípravy a nákupy v plném proudu. 

Kdo se rád chytá osvědčených trendů, sáhne letos opět po zlaté, červené nebo zelené barvě. To vůbec není špatně, je to záruka toho, že rozhodně nemůžete nic pokazit.

Kdo se nebojí zkoušet nové moderní dekorace a barvy, bude pro Vánoce 2023 odvážnější a zkusí nadekorovat svou domácnost, stromeček a adventní věnec do módních fialových odstínů.

Fialová, která bude hitem Vánoc 2023 se dá výborně kombinovat se zlatou, champagne nebo bílou barvou. Tím své dekoraci dodáte opravdový šmrnc. Zajímavou inspirací by mohla být fialovo šedá nebo černá dekorace, doplněná o zlato barvu. Je to sice netradiční kombinace, ale věřte že je opravdu luxusní.

Adventní věnec ve fialové barvě

Osvědčené vánoční styly

Velice moderním trendem posledních let je i sázka na skandinávskou jednoduchost. Základem je souznění s přírodou, využití přírodních materiálů a jemné tóny dekorací kde převažuje bílá, krémová nebo pastelová. Je ale dobré barvy příliš nekombinovat. Vždy se držet jen jedné, kterou můžete doplnit o světlejší nebo tmavší odstíny. Ke skandinávskému stylu se také skvěle hodí využít to, co nejdete v přírodě, Ať už to jsou větvičky, šišky, mech nebo různé dřevěné štěpky. Tyto přírodniny si doma můžete nalepit na adventní věnec, vytvořit originální girlandy, nebo je použít k výrobě vánočních ozdob. Jako oblíbený materiál na výrobu vánočních ozdob je také obyčejný bílý papír, ze kterého si můžete podle internetu poskládat opravdu netradiční ozdoby na vánoční stromeček.

Vánoce v severském stylu

Vánoce ve znamení luxusu

Kdo touží po luxusní vánoční výzdobě, určitě svůj stromeček a interiér neoblékne do plastových nebo přírodních ozdob. Jedinou správnou volbou jsou ozdoby skleněné – foukané. Pokud nevíte jaké barvy se držet v tomto stylu, doporučujeme zlatou doplněnou o bordó. Na sváteční tabuli nesmí chybět ubrus, běhoun, bohatě zdobený adventní věnec, číše na víno ani slavnostní látkové ubrousky. Kdo nemá dostatek vlastní fantazie, může se inspirovat dekoracemi v americkém stylu. Jen pozor na přílišné barevné překombinování a nesnoubící se dekorace. Snadno v přepychovém stylu sklouznete ke kýči, který doma na Vánoce nechce mít as nikdo z nás.