Domů ZDRAVÍ ANTIVIRUS Produkce pivovarů se meziročně o osm procent snížila

Produkce pivovarů se meziročně o osm procent snížila

3

České pivovary snížily za první pololetí meziročně výstav o osm procent na 549,2 tisíce hektolitrů. Informoval o tom Český svaz pivovarů a sladoven. Ztráty poznamenalo především první čtvrtletí. Na začátku léta se situace začala lepšit. V červnu byly hodnoty u točeného piva skoro stejné jako před příchodem pandemie.

Na dorovnání ztrát nestačil vzrůstající export, který od ledna stoupl o zhruba šest procent.

V prvním čtvrtletí klesla spotřeba čepovaného piva v Česku meziročně o 600 tisíc hektolitrů, tedy o 28 procent. Loni už přitom v prvních třech měsících do spotřeby zasáhla také pandemie.

Kromě začátku léta mohl spotřebě točeného piva pomoci fotbalový šampionát. „I na dovolené v zahraničí jsem měla možnost vidět, že pro Čechy je sledování fotbalu spojené s pitím piva téměř neodmyslitelné,” uvedla ředitelka svazu Martina Ferencová.

„Dá se tedy předpokládat, že i pro tuzemské pivovary mohla mít nejpopulárnější hra svůj příspěvek do celkových čísel produkce,” dodala s tím, že doufá, že nepřijdou dramatická omezení provozu, kvůli nimž by ztráty na konci roku byly ještě výraznější.

Zájem o točené pivo se měnil v každém měsíci. V prvním kvartálu se nepřehoupla jeho produkce přes polovinu loňských hodnot. V lednu šlo o 16 procent, v únoru o 35 procent a v březnu o 43 procent. Ve druhém čtvrtletí byl trend opačný. V červnu se tak prodej čepovaného piva zvýšil meziročně o osm procent.

ZDROJ: iN.cz